ADR 4.3 Gevaarsetiket Met UN-nummer

Vanaf:
Excl. BTW: € 0,81
( Incl. BTW: € 0,98 )

Sticker met pictogram en UN-nummer voor Stoffen die in contact met water brandbare gassen ontwikkelen / dangerous when wet

Afmetingen: 100x100, 250x250 en 300x300mm
Materiaal: Vinyl

Artikelnummer 123X54

Kies de uitvoering van je product

Aanpasbare opties:

clock
Voor 15:00 besteld Zelfde dag verzonden indien voorradig
truck
Gratis bezorging Vanaf € 50,00
exclamation-triangle
Scherpe prijzen en meer dan 25 jaar ervaring

Plus en min punten

  • Voor vervoer van gevaarlijke stoffen volgens ADR, ADN, IMDG, RID en IATA
  • Deze gevaarsetiketten zijn gemaakt van een hoogwaardig en duurzaam materiaal en zijn bestand tegen weersinvloeden
  • Bepaal zelf het UN-nummer op het gevaarsetiket
  • Betaalbare oplossingen voor het markeren van gevaarlijke goederen volgens internationale normen.

Omschrijving ADR 4.3 Gevaarsetiket Met UN-nummer

ADR 4.3 gevaarsetiket met bedrukt UN-nummer

Dit ADR klasse 4.3 gevaarsetiket met UN-nummer wordt gebruikt voor het markeren van stoffen die in contact met water brandbare gassen ontwikkelen tijdens transport van gevaarlijke stoffen.

Het etiket combineert het ADR pictogram voor dangerous when wet stoffen met een vooraf bedrukt UN-nummer. Hierdoor is direct zichtbaar welke gevaarlijke stof wordt vervoerd.

Voor stoffen die reageren met water

Gevarenklasse 4.3 omvat stoffen die bij contact met water brandbare of explosieve gassen vormen, zoals waterstofgas.

  • Natrium en kalium – reageren zeer heftig met water;
  • Calciumcarbide – vormt brandbaar acetyleengas;
  • Metaalpoeders – kunnen gevaarlijke gasvorming veroorzaken;
  • Waterreactieve chemicaliën – risico op brand, explosie en hitteontwikkeling.

Deze ADR 4.3 etiketten worden veel gebruikt binnen chemische industrie, tanktransport, opslaglocaties en internationaal vervoer van gevaarlijke stoffen.

Geschikt voor ADR, RID, IMDG, ADN en IATA

Het gevaarsetiket is geschikt voor transport van gevaarlijke stoffen over de weg (ADR), per spoor (RID), via binnenvaart (ADN), over zee (IMDG/IMO) en door de lucht (IATA).

De combinatie van gevarenpictogram en UN-code helpt vervoerders, chauffeurs en hulpdiensten om gevaarlijke stoffen snel te herkennen.

UN-nummer vooraf bedrukt op het etiket

U geeft zelf het gewenste UN-nummer op. Wij drukken deze vooraf op het ADR etiket.

Veel gebruikte UN-nummers binnen ADR klasse 4.3 zijn onder andere:

  • UN 1402 – calciumcarbide;
  • UN 1428 – sodium of natrium;
  • UN 1396 – aluminium powder, uncoated;
  • UN 2257 – potassium of kalium.

Sommige UN-nummers zijn standaard leverbaar. Speciale uitvoeringen hebben meestal een levertijd van 2 tot 3 weken.

Waterbestendige vinyl stickers

De ADR stickers zijn gemaakt van vinyl met hoge kleefkracht en kwalitatieve zeefdruk. Hierdoor blijven de etiketten goed zichtbaar tijdens transport en opslag.

  • 100x100 mm – compact formaat voor verpakkingen;
  • 250x250 mm – geschikt voor containers en opslag;
  • 300x300 mm – standaard formaat voor ADR voertuigen.

Ook verkrijgbaar in andere uitvoeringen

Naast deze ADR 4.3 etiketten met UN-nummer zijn ook andere uitvoeringen verkrijgbaar.

  • Kunststof bord – stevig bord voor vaste montage;
  • Aluminium bord – duurzame oplossing voor intensief gebruik;
  • Flexibele magneet – ideaal voor tijdelijke voertuigmarkering;
  • Etiket met extra tekst – voorzien van “Dangerous When Wet”;
  • Etiket zonder UN nummer – standaard ADR klasse 4.3 pictogram.

Gebruik altijd het juiste ADR klasse 4.3 gevaarsetiket met UN-code voor veilige en duidelijke identificatie van stoffen die reageren met water en brandbare gassen ontwikkelen.

Kenmerken

Beschrijfbaar Nee
Bestand tegen chemicaliën Ja
Bestand tegen oplosmiddelen Ja
Bestand tegen olie Testen
Categorie Transport
Fotoluminescerend Nee
Geschikt met voeding Ja
Geschikt voor buiten Ja
IMO nummer 4.3
Fabrikant Pikt-o-norm
Materiaal Vinyl
Min. aanbreng temp. +5°C
Minimale temperatuur -20°C
Maximale temperatuur +70°C
Reflecterend Nee
Slijtvast Ja
Spiegelbeeld (raamsticker) Nee
Uitvoering Sticker
UV Bestendig (normale omst.) Ja
Vocht bestendig Ja
Zelfklevend Ja

Veelgestelde vragen

Zorg voor een schone, droge en vetvrije ondergrond. Plak de sticker rustig vanaf één zijde en druk deze goed aan. Geef de lijm daarna minimaal 24 uur om volledig te hechten.
In de meeste gevallen niet. Bij tijdelijke toepassingen, gevoelige ondergronden of langdurig gebruik kan bij verwijderen wel lijmrest achterblijven.
Ja, de meeste pictogrammen zijn geschikt voor buitengebruik. Ze zijn waterbestendig en hebben een lange levensduur. De exacte levensduur hangt af van het materiaal en de weersinvloeden.
De meeste pictogrammen zijn ontworpen volgens een vastgestelde norm. Bij pictogrammen zonder norm is het ontwerp gebaseerd op algemeen gebruik en herkenbaarheid. De geldende richtlijn of norm staat altijd vermeld bij het product.